EKOLOGIA

Dlaczego drewno i jego pochodne są ekologicznymi surowcami?

Ekologia

EKO

Myślenie i działanie ekologiczne w coraz większym stopniu determinuje wszystkie dziedziny życia człowieka – nie jest inaczej w procesie budowy domu. Drewno jest surowcem podlegającym regeneracji, który rośnie bez użycia energii i jest dostępne w długiej perspektywie czasowej.

OCHRONA KLIMATU

Efekt magazynowania CO2 produktów drewnianych może być wykorzystany do wspierania długoterminowych celów klimatycznych. Kiedy budujemy z drewna, bilans ekologiczny jest prawidłowy. Nowoczesny dom drewniany wykonany w technologii szkieletowej Steico gromadzi około 16 ton CO2 – jest to ilość CO2 emitowana przez mały samochód, który przebędzie podróż dookoła świata aż dwukrotnie.

ZERO WASTE

Zastosowanie materiału budowlanego i materiału termoizolacyjnego z drewna to prosty i bardzo skuteczny sposób na wspieranie gospodarowania środowiskiem naturalnym. Dzieję się to również poprzez wykorzystywanie powstających odpadów do ponownej obróbki, dzięki temu budownictwo w technologii szkieletu drewnianego nie pozostawia odpadów nie nadających się do ponownego wykorzystania lub recyklingu.

Dlaczego domy w technologii szkieletu drewnianego są lepsze do mieszkania?

NISKIE ZUŻYCIE ENERGII

Drewno, w porównaniu z innymi produktami budowlanymi, może uzyskać lepsze wyniki dzięki lepszym właściwościom pod względem wydajności, jak np. w zakresie zarządzania wilgocią, ochrony przed upałami i warunkami atmosferycznymi, a także ochrony przed hałasem i ogniem. Zużycie energii w domach jednorodzinnych można zredukować o 80%.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Wydajne materiały termoizolacyjne wykorzystywane w budownictwie drewnianym sprzyjają oszczędzaniu energii cieplnej i tym samym kosztów ogrzewania.

ZDROWIE

Materiały drewniane wykorzystywane w procesie budowy domów w technologii szkieletowej Steico są naturalnego pochodzenia i co za tym idzie są wolne od szkodliwych substancji chemicznych, powoduje to powstanie zdrowego, organizmowi, mikroklimatu, który jest odpowiedni nawet dla alergików. Poprzez to dbamy o zdrowie całej rodziny.

Ekologia

Skontaktuj się z nami

Jeśli mierzysz się z zamiarem inwestycji budowlanej, zapraszamy do kontaktu. Wyślij zapytanie już dziś - niech to będzie pierwszy krok do budowy DOMU TWOICH MARZEŃ!

Kontakt
Genero Generalny wykonawca

Jesteśmy Generalnym Wykonawcą.

Naszą ideą jest budować ekonomicznie, nowocześnie oraz energooszczędnie.

Budujemy domy przyjazne środowisku. Projektujemy energooszczędne domy w technologii Steico. Zachęcamy do zobaczenia naszych aktualnych realizacji na Facebooku, Instagramie i YouTubie.

Zapraszamy do kontaktu! Zadzwoń lub napisz do nas e-maila, a my z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Twoje pytania.

Do zobaczenia na poznańskim Sołaczu!

Ekipa GENERO

GENERO

domy energooszczędne

ul. Kurpiowska 4
60-602 Poznań
Telefon: 667-821-007
Email: genero@genero.net.pl
Zapytania ofertowe: oferty@genero.net.pl